Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duracell Baterie, jak funguje PowerCheck?

Zajímalo by mě, jak u AAA baterky Duracell Ultra MX2400 funguje technologie powercheck na obrázcích
3f2c0c63015b437118a6a36217bfaf3e.jpgYgFmCEb.jpg?
Jak je to spolehlivé?
Já když to zmáčknu, tak celý pruh zůstává šedý. Baterka má 1.33V ,avšak dává 1.5A.
Měří to proud nebo napětí? určovat stupeň nabití podle jednoho může být ošemetné, například 1.33V je celkem málo, ale proud furt má pěkný, zatímco nějaké chcípačkové baterky se kousnou na 1.45V, ale dají pod 200mA. I když tady je to asis speciálnk kalibrované na tento model (kus asi ne, co myslíte?), ale i tak podle mě může stát, že může mít jiný vnitřní odpor.

Linky:
video /jiná baterie/ -ukázka
rozborka, sborka

Skratovy prud zavisi od vnutorneho odporu baterky, a ten bude najskor zavisiet od toho jaka to je baterka chemicky a konstrukcne. Baterky su rozne (alkalicke, uhlikove) a aj medzi alkalickymi su este aj rozdiely tusim.

P.S. neviem co robis ale pouzivat baterku v skrate nie je normalne, ptz tym znacna cast energie sa premeni na teplo v baterke a nie na zatazi. Normalne je zatazovat ju len do hodnoty pri ktorej sa az tak neprejavuje vnutorny odpor t.j. je na nej zhruba take napatie jak pri nezatazeni.