Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler Ariston problem

Dobrý den.Chtěl bych poprosit o radu ohledně štuplíku na vrchu trupu Bojleru Ariston (asi 50 L).Teče ! Vyčistil jsem tento bojler kde bylo něco jako,no vypadalo to jako žlutý štěrk :) Asi tam nikdo 10 let nevlezl.Kamarád mi řekl že mu teče a já podle návodu z netu rozebral.Jenže to že byl zevnitř zaneřáděný,nemá s tím že teče seshora z nějakého přetlakového víka,nic společného.Bojler je zevnitř nahoře zarezlý,myslím že je ve špatném stavu ale splńuje co má.Navíc nějaká "tyčinka" je tam uplně rozpadlá rezem viz foto.Možná je to ta horčíková co se stará aby to nezrezlo,nevím.(zatím nemám přesný model bojleru,zapoměl jsem se podívat)

K věci.Nevím jestli ten "štupl" můžu oddělat abych jej očistil,popřípadně tam nacpal něco jiného,bojler jen pokapkává,stéká to zvrchu dolu.Bojler už používá jen na dosloužení ale skrze finance si chce ještě cca rok ohřívat na tomto.Napadlo mě,že tam přilepím hadičku (něčím),vedle toho je umyvadlo tak by to ztékalo do toho prozatím aby nemusel pořád vylévat bednu.

Hlavně potebuju vědět na co to je prosím.

Bojler už používá jen na dosloužení ale skrze finance si chce ještě cca rok ohřívat na tomto.

Aby za těch pár ušetřených tisícovek neplatil stokrát větší škodu na okolním majetku .Praskne to zrovna v tu nejblbější dobu (po odjezdu do práce na dvanáctihodinovou směnu, příklad).

Ta tyčinka je hořčíková anoda.Měla by zabránit vnitřní korozi boileru.

Kamarád ať boiler Ariston vyhodí do šmelcu a zakoupí kvalitní Dražice.