Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi voskováním a leštěním auta

Ahoj,

jaký je rozdíl, pokud auto po umytí pouze navoskuji nebo použiji leštěnku?

Jde mi o zjištění toho, jestli leštěnka na auto může odstranit hologramy/jemné škrábance.
Když jsem si zjišťoval, jak se leští a voskuje auto - mám z voskování strach (kvůli tvrdnutí vosku a celodenní práci). Ale použití leštěnky se mi zdá blbuvzdorné.

Ten vůl jsem Já :-)
Vadí mi posun nikam. Dělal jsem to poprvé, takže trochu zmatky a žádné zkušenosti, ty jsem teprve získal.
Přijde mi, že leštěnka s vlasovými škrábanci moc nepohla (používal jsem Sonax leštěnku s voskem, verze s nejvyšším podílem brusných složek).
Zdá se mi, že jsem to snad poškrábal ještě víc. Hlavně lak na kapotě motoru, jenže tam to chápu. Kvůli vychladnutí jsem to tam leště skoro naposled, a když jsem neviděl velké výsledky na skoro celém zbytku auta, tak jsem to tam leštil 2x - 3x po sobě a trochu jsem tlačit. Což byla chyba a škrábance jsou tam nejspíš kvůli tomu.
Na ostatních částech auta se mi to jinak zdá trochu mírnější, ale zahlazení jsem čekal větší. Přijde mi, že škrábance jsou jen o malinko menší. Až na ty u motoru... tam jsem to tím drhnutím pokazil.