Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrada za nabijecku

Ahoj, shanim radu ohledne nabijeni Li-ion aku
Jedna se o baterii k aku vrtacce 10.8V - BL1310

Original nabijecka mi vyhorela a samotna stoji cca 1.000,-
Je mozne tyto akumulatory alternativne nabit za mensi peniz? Mam na mysli napr. nabijecku RC baterii.
S nabijenim Li-lion clanku nemam zkusenost. Pomuze mi napr. toto?
https://www.banggood.com/Charsoon-DC-4S-2-4S-Li-polyLi-ion-Battery-Balance-Charger-Voltage-Detector-with-Power-Adapter-p-1081892.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Diky predem za reakce.
Tom

S tím schématem rozhodně nepočítej, když neznám vnitřní zapojení, tak je to jen ilustrační...
Změř napětí na vývodech toho akupacku (nejlíp, kdyby šel rozdělat a mohls zkontrolovat, jak jsou k těm pěti konektorům připojené jednotlivé články.
Mělo by to být jako na obrázku, s tím prostředním nevím, mají ho označený na plošňáku jako zem... Tak zkus taky změřit kolik je mezi ostatními a tímto...
[80700-batp1-png]

Až zjistíš to vnitřní zapojení, tak asi nejjednodušší bude přerušit přívody na plošném spoji k těm kontaktům (případně taky odstranit všechny součástky) a přivést z nabíječky na odpovídající vývody dle schématu (je to blbě vidět, ale jestli dobře vidím, tak plus je na nabíječce vlevo) - plus z nabíječky na plus spojených článků:
[80701-nab-bal-3-png]

V podstate je pre lion dovolené tlačiť riadenými impuzmi akoukoľvek klasickou dc nabíjačkou s napätím max. 3.95V, samozrejme dlhodobo, lebo lion sa "neprebijú" .

Lion zožerú pri hranici 3.95V iba toľko prúdu (A), ktorý "schosnujú do svojho malého, skromného, ubohého telíčka".

lion sú citlivé výhradne pod hranicou ich chemického rozkadu v prípade "podbitia", tj. dlhodobého skladovania bez prísunu "papanice".

slabé, len toľko?

Oponuj, daj nejaký prepočet, fyzikálny, matematický vzor nabíjacích charakteristík, nech národu nevybuchnú lionky pod zadkom v mobiloch.

---

Nemáš šancu, lebo za tie roky môjho objektívneho testovania, tlačenia prúdov (A) v mega ampéroch (600A) pri okresanom napájaní 3,95V, žiadna lionka napojená "direct drive" na kabeláž, ešte neskolabovala. Ani prťavá pecka do Bios.

Týmto hodím rukavicu teoretickým provokatérom a mudrcom.

---

Je to obdobné, ako skutočnosť, že jazdím na vyvíjači HHO úplne zadarmo, tzv, max. liter benzínu na 100km len kvôli štartom. Tupci nepochopia, ja som vec realizoval.