Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Značení plastů

Zdravím, chtěl bych se zeptat, koupil jsem plastový sud na 40l na kvašení piva.
Strávil jsem na netu asi dvě hodiny a nikde jsem nenašel symboly, které jsou na dně nádoby. Jediný, který jsem identifikoval je rec. trojúhelník s HDPE, což je plast určený pro styk s potravinami, nicméně není tam ten obligátní znak sklenice s vidličkou. Já bych se chtěl zeptat na symbol - kruhový terčík s čísly 1-12 a šipkou ukazující na číslo 12, a druhý znak s písmeny A B C D a šipkou ukazující kousek za A. To jsem prostě nikde nenašel. Nevěděl by někdo? Díky

Myslím, že ten terčík a písmena asi opravdu značí dobu výroby, v nějakém kódu. Asi to nebude důležité. Asi všechny z těchto materiálů se používají na obaly potravin. I když na nádobě není symbol potravinářství, tak bych neměl obavu, tyto nádoby z polyetylénu se používají všude na kvas na slivovici a podobně. Je to nejběžnější materiál na podobné účely, jsou z toho i lahvičky na léky a podobně.
Tady je seznam recyklačních symbolů. https://cs.wikipedia.org/wiki/Recykla%C4%8Dn%C3%AD_symbol

Nemaj obavy, bežným kvasením sa tieto plasty neaktivujú pri uvoľnení nekonečného reťazca polymérov a uhľovodíkov do potravín.

Ideálne je nádoba z teflónu, silónu, ale aj tie naberajú medzi molekulárnu sústavu svojho nekonečného, molekulárneho reťazca pachy. (Stačí presprejovať povrch s obsahom potravín po vypláchnutí čistým Savo original a nechať chlór dlhodobo pôsobiť vo vlhkom prostredí)

Ideálny je metal, ušľachtilý kov, antikoro. Aj meď vylučuje pachute do kvasu.

http://www.bezpecnostpotravin.cz/az/termin/92332.aspx