Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Díra v plechové vaně

Dobrý den,
pádem těžkého předmětu do plechové vany došlo k protržení a poškození smaltu. Velikost otvoru je cca několik mm. Čím je vhodné vanu opravit, otvor zatmelit a opravit smalt?
Děkuji.

Normálne okolie bezbolestne vyšmirkľuj jemným papierom (gritom zrna na laky vozidiel), zagituj preliačeninu v plechu a dieru nejakým dvojzložkovým tmelom. Po vytvrdnutí tmelu znovu prepucuj najjemneším papierom, znovu pregituj novou vrstvou, detto "šimrgeľ" a následne po vytvrdnutí pretri inkriminované miesto epoxidovou, dvojzložkovou bielou farbou premiešanou s tvrdidlom (1kg epoxid+tužidlo cca 250.-Kč).

Nebudeš kvôli diere v plecháči búrať vaňu s výmenou sifónových odtokov v cene státisícov, ba miliónov korún - českých.