Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opel astra g 1.4 skube

Dobrý den. Koupil jsem astru s tím ze nemá stk a má menší nedostatky. Prý nebyla rok jeta ale při jízdě domů jsme si všimli ze pocukava pri přidání plynu ,hlavně prudsim. Je jedno jestli teplý nebo student motor. Od majitele bylo řečeno ze to může být rok starým benzínem. Nalili jsme tedy asi necelou pul nádrž naturalu95 ale škubani neprestalo spíše se zhorsilo. Jede to jak na 3 válce. Zkoušel jsem cistit skrtici klapku a egr ventil i kdyz vypadal jak nový. Od té doby svítí kontrolka motoru. Měl někdo tuhle závadu? Svíčky vypadaji dobre i kdyz je jedna ngk a tři jsou nějaké škoda.. děkuji za odpověď.

Nejsem automechanik (to pro informaci ;-)), ale pokud je vyměněný benzín, tak bych teď postupoval stylem: svíčky, kabely, cívka, a rozhodně vzhledem k té kontrolce motoru i diagnostiku (pokud začneš tou, tak možná rovnou ukáže na problém). A nebyla by od věci výměna palivového filtru, kontrola a eventuálně rovnou výměna rozvodů…

Koupil jsem astru s tím ze nemá stk

:-D

při jízdě domů

Svíčky vypadaji dobre i kdyz je jedna ngk a tři jsou nějaké škoda..

Zkoušel jsem cistit skrtici klapku a egr ventil i kdyz vypadal jak nový.

Od té doby svítí kontrolka motoru.

Nemáte to pane nějaké popletené v palici???

EGR ventil odpoj a projed to. U Opliku je to bezna zavada. Pokud to pomuze, bud ho nech odpojeny a ignoruj kontrolku motoru, nebo za par korun koupis v opeu (ci jinde) zaslepku EGRu, ktera ho necha sice pracovat, ale zamezi mu delat bordel...