Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soft-start světla

Ahoj. Neví někdo o něčem na pomalé rozsvěcení světla (žárovky) za rozumnou cenu? Rychlost z 0-100% v rozmezí tak 5-10 vteřin. Jedná se konkrétně o osvětlení v teráriu želvy. Kdyby měl kdokoliv jakýkoliv nápad prosím ho o sdílení se mnou. Hledám to na internetu už nějakou dobu ale když na něco narazím tak je to pomalu za celou mojí vyplatu :D.
Nejde o to v jakým to je provedení hlavně aby to bylo funkční a levný.

Řešení:

Diody jsou +- stejna pohadka, ty sice neni problem stmivat, ale musi se to delat na strane za zdrojem - zdroj, dneska univerzalne spinanej, ti veskery pokusy stmivani zkazi.
Hele, zelva to fakt neoceni - pokud je to nejaka bezna jihoevropska zelva, oceni kdyz pres rok bude ve venkovnim vybehu a pres zimu ve sklepe. Ocenila by to ta vyhrevna zarovka, ty by se protahla zivotnost, ale pomer investice/usetreny zarovky neni prilis priznivej.
Pokud to zasadne nevadi tobe, nech to proste na hodiny - prinos blizky nule, stejne to neudelas tak, aby to bylo pekny, stoji te to prachy ktery muzes investovat lip.
Vedle je teraristicka poradna, svuj zelvi stul vyfot a dej ho tam - uvidis, jak te tamni machri pres zelvy umejou hlavu. A myslim, ze uz z popisu to nebude malo. A ver jim, jsou tam fakt machri - ja mam zelvu sice skoro 30 let, ale venkovni, takze radit s indoor chovem neumim, ale vim, ze je to (narozdil od venkovniho) velmi slozity a malokomu se to dlouhodobe dari.

Diody jsou +- stejna pohadka, ty sice neni problem stmivat, ale musi se to delat na strane za zdrojem - zdroj, dneska univerzalne spinanej, ti veskery pokusy stmivani zkazi.
Hele, zelva to fakt neoceni - pokud je to nejaka bezna jihoevropska zelva, oceni kdyz pres rok bude ve venkovnim vybehu a pres zimu ve sklepe. Ocenila by to ta vyhrevna zarovka, ty by se protahla zivotnost, ale pomer investice/usetreny zarovky neni prilis priznivej.
Pokud to zasadne nevadi tobe, nech to proste na hodiny - prinos blizky nule, stejne to neudelas tak, aby to bylo pekny, stoji te to prachy ktery muzes investovat lip.
Vedle je teraristicka poradna, svuj zelvi stul vyfot a dej ho tam - uvidis, jak te tamni machri pres zelvy umejou hlavu. A myslim, ze uz z popisu to nebude malo. A ver jim, jsou tam fakt machri - ja mam zelvu sice skoro 30 let, ale venkovni, takze radit s indoor chovem neumim, ale vim, ze je to (narozdil od venkovniho) velmi slozity a malokomu se to dlouhodobe dari.