Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barvy, laky, fixy...

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, možná trochu "osvětlit" následující; chtěl bych přebarvit plast. Nejdřív jsem to zkusil úplně primitivně lihovým markerem, jenže ten se dal i po zaschnutí téměř jednoduše setřít prstem. Takže potřebuji, aby to něco odolávalo vodě, setření a slunečnímu záření s tím, že to nemusím přebarvit lakem.
Mám tedy koupit barvu ve spreji, rovnou lak ve spreji nebo jak mají ti samozvaní pouliční malíři spreje značky Molotow, Montana, atp.? Protože se zdá, že jim to drží celkem dlouho... Anebo to zkusit ještě s fixem na bázi laku či něčím úplně jiným?
Můj dotaz zní nejspíš úplně hloupě, ale radši přiznám, že se v tom nevyznám, než utrácet za blbiny.
Předem díky za rozumné odpovědi.

vyrábajú sa aj špeciálne farby na plasty,keramiku a iné nesavé povrchy,dnes už je to obvykle na farbách dosť jasne definované,na čo sú konkrétne použitelné,pokial to bude niečo menšieho,môžeš použiť vysokoodolné nevypalovacie smaltové "fixky" Darwi Armerina,Kreul Acryl,Schneider Maxx ,tie držia po vyschnutí neskutočne dobre a cca po 72 hodinách schnutia sa dajú odstrániť už len majzlíkom a kladivom....