Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba trouby.

Přeji dobrý den,
Vyrábím klasickou troubu na pečení, šířka 145 cm, výška 60 cm, hloubka 80 cm a chtěl bych se zeptat, jestli na tepelnou izolaci stěn mohu použít nějaký druh minerální izolace používanou ve stavebnictví, nebo je k tomuto účelu speciální. Nikde ve stavebninách mi nebyli schopní říci, jakou mají jednotlivé druhy izolací tepelnou odolnost.

Ja by som sa toho nebal, material na mineralnu/sklenu vlnu sa tavi pri teplotach daleko nad 1000 stupnov, tolko v trube isto nebudes mat. Akurat by som dal pozor na to aby to nebola nejaka vlna ktora by obsahovala nejake pojivo ktore by sa mohlo odparovat. Ale mozes kupit aj original izolaciu napr. tu alebo tu.