Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení autobaterie

Dobrý den
Nabíjím baterii EN/SAE/GS 12V/36Ah, skutečně podle servisní knihy
není třeba odvíčkovat /odjistit/ nějaký průduch na baterii?
Vytvářejí se tam při nabíjení plyny přece.
Děkuji Jarda

Nie je. To by si zničil baterku.
Vo víčkach je zaliata špeciálna nanomriežka, membrána, ktorá zamedzí úniku vodnej pary, ale plyny počas nabíjania z mriežok článkov prepustí. Dôležité je nabíjať správnym (predpísaným) prúdom a napätím, aby sa nebortili alebo nezasulfatovali články.