Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pískání kol u auta

Auto Hyundai Getz, po dohuštění podhuštěných kol, začalo auto vydávat pískavý zvuk jakoby od kol, přestává při použití brzd.
Brzdové destičky byly měněny loni v létě. Auto nedávno prošlo technickou kontrolou. Výměna na zimní pneu byla před dvěma týdny. Čim to může být?

Zrejme neodskočí v strmeni výtlačný piest pričom zostávajú viesť platničky tesne opreté o kotúče.

Spuchrené gumy na pieste, zoxidované piesty, deravé prachovky na piestoch pod ktoré sa dostáva voda, soľ, prach.

Niekto nesúhlasí, vidím mínus, zrejme klikol v rozčúlení pohany jeho vozidla samotný majiteľ na túto moju nehoráznu trúfalosť. Tiež pravda, človek nie je na diaľku čarodej.

Ak mu neodskakujú piesty do vnútra strmeňov, nemusí mať zrovna vadné piesty či gumy v strmeni, môže byť vada v hlavnom brzdovom valci, skorodované kanáliky diferencújce kvapalinu, spuchrené gumy v hlavnom valci z dôvodu absorbovania vzdušnej vlhkosti v predpísanej lehote nemenenej brzdovej kvapaliny, ktorá je silne hygroskopická, viaže na seba vzdušnú vlhkosť, hlavne pri stieracích krúžkoch.

Možno mu píska v ušoch alebo kúpil svoj voz v Tuzexe, za tvrdé valuty, ktorý bol kdesi šesť mesiacov po nápravy zatopený vodou, ideálne slanou, čím mu včúl pískajú skorodované ložiská.