Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co proti povolení šroubků

Ahoj, potřeboval bych poradit čím lehce máznout závit na šroubku se závitem M3, aby se mi nepovoloval. Vím, že jsou na to speciální přípravy ...Loctite a jiné, ale já potřebuji na zavíracím noži pouze 2 šroubky a nechci kvůli tomu utrácet 200 a víc kč. Napadl mi silikon, nebo gelové vteřinové lepidlo. Jen nevím jestli to v případě potřeby půjde povolit. Poradíte mi prosím? J.

On ten Loctite (některý) je pěkná potvora. Oblíbený typ 222 totálně rozežere plasty a to i když je zdánlivě už dávno suchý. Mám na šroubky ty známé MARS šuplíčky. Do jednoho jsem dával vymontované šroubky se zaschlými nepatrnými zbytky v závitech. Šuplíček to žere velmi usilovně.