Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana plotu

Zdravím.

Asi nejsem sám, komu zelená dřevaný plot na severní straně. Nový nátěr nic neřeší, brzy je to znou. Rád bych to něčím nastříkal. Máte s tím někdo zkušenosti ? Myslím, že ten nástřik by mohl být podstatně levnější než barva.
Díky.

Proti mechu sa dáva koncentrovaná zelená skalica 78% FeSO4, 7H2O, nie modrá skalica.

Poznám kvalitu zadarmo:
Ideálne je v lete (od konca mája do septembra) za absolútneho sucha, aspoň týždeň pred náterom, natrieť 3x po sebe s odstupom drevený plot vyjazdeným motorovým olejom. Ak je olej hustý z ruských Zilov, BVP, Tatroviek, môžeš ho benzínom trochu zriediť. Nič lepšie a hlavne zadarmo na vonkajší drevený plot ešte na svete nikto nevymyslel. Môžeš náter každým rokom 1x zopakovať, až sa drevo na desiaty rok ošetrovania nacecá do úplnej nemoty.

V servise si olej vyžobri do svojej bandasky alebo do suda.