Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nákup z aliexpress

dobrý den má někdo zkušenosti s nakupováním na aliexpressu? vím že se dph a clo neplatí když je částka do 22 euro , ale nevím jestli se částka bere za produkt nebo za celou objednávku mám plánu nakoupit cca 10 věcí (různé produkty) děkuji

DLužno dodat, že náklady na dopravu může celnice připočítat i v tomto případě a to ve výši "obvyklé". Za jakých podmínek to ale udělá v hlavě nenosím, možná jen pokud cena zboží překročí 22€, ale to jen spekuluji. Lze to dohledat na webu Celní správy.

Ovšem pozor, pokud nakoupíš víc věcí od jednoho prodejce obvykle je zabalí do balíčku jednoho. Většinou tak, aby oněch 22€ nepřekročili, ale nedá se na to spolehnout. Proro je i v tomto případě lepší objednávat jednotlivě s časovým odstupem.