Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zvonku

Potřeboval bych poradit se zapojením zvonku. Na venkovním sloupku je jen tlačítko zvonku (žádný kecafon, nebo kamera ani bzučák zámku) v elektroskříni je zapojené trafo (viz foto) a dál domácí telefon Urmet (foto) potřeboval bych poradit který kabílek (ze zvonku do trafa a z trafa do telefonu) kam zapojit aby to fungovalo jak má. Díky za rady

To nedáš, ak sa takto spytuješ.

Je nutná kombinácia káblov pre jednosmenný DC in/out pre domáci telefón a repro s mikrákom situované v krabici vonku (2+1) a zvlášť napájanie pre striedavý AC (1+1) určený pre bzučák a zvonček spínača vonku. Dokopy in/out to bude robiť 5-káblov diferencovaných a napájaných z trafa. Nulák (zem) kvôli indukcii (brumu) musí byť v napájaniach pre zvonček a zvuku oddelený.

Však schéma bola priložená k prístrojom na flajstere nalepenom zvnútra telefónu, nad tým viac nenamaturuješ. Je to triviálne zapojenie pre žiaka piatej triedy ZDŠ.