Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parozabrana a izolace v podhledu nad koupelnou

Mám otázku ohledně podhledu v koupelně, parozábrany a izolace. Jestli použit ano či ne, jestli je něco zbytečné apod.
Na internetu se hojně řeší že parozábranu ano, utěsnit každý mikro-metr i po vrutech apod. a na druhou stranu ji někdo nemá x let a nikde žádná plíseň. Upřímně už nevím jestli to moc řeším nebo ne.
Jde o rekonstrukci svépomocí staršího cihlového domu s betonovými podlahami a stropy takže bych byl rád za střízlivý pohled na věc.

Jde mi o podhled v koupelně o rozměrech 3x3m s výškou stropu 2,4m. Nad koupelnou je nevytápěná půda a podhled řeším hlavně z estetických důvodů kvůli nerovnosti stropu.
Koupelna bude zateplena z půdní části polystyrénem o tl. 150 a pochozí části z OSB desek. Nyní mi jde o ten prostor mezi SDK a starým stropem! Mám strach aby po uzavření prostoru se v něm netvořila plíseň.

Po přečtení mnoha diskuzích bych měl v plánu použít toto:
- rošt, jednoduchý rošt, UD + CD na přímých závěsech
- nalepení parozábrany Juta Jutafol N 140 oboustrannými páskami Juta Jutafol SP 1
- použití pásky Lepící páska Juta Jutadach TPK Super na CD profily pro utěsnění prostupu šroubu přes SDK desky
- napojení parozábrany a přechody utěsnit páskou Lepící páska Juta Jutafol SP Al
- napojení paroz. na stěny utěsnit tmelem Juta JutaFol MASTIC

Podhled je spuštěn oproti stropu jen o 8cm, takže co se týče izolace moc tam toho nevejde. To mi ale nevadi protože celá koupelna bude nad stropem izolovaná polystyrénem.

Ještě bych chtěl dodat, že koupelna bude mít aktivní odvětrávání o pr. 125mm a má okno ventilačku o délce 1200mm a výšce 400mm.

Moje otázky zní:
- má cenu dávat do podhledu minerální vatu o tl. 5cm když nad koupelnou bude polystyren
- podhled nebude mit odvětrávání, co se stane s vlhkostí, kterou tam uzavřu? nebude to dělat problém?
- nehrotím to moc co se týče perforace paroz. šrouby?

Mám hrůzu z toho, že zvláště v koupelně se něco bude dít v prostoru podhledu a po uzavření už nikdy nezjistím co, pokud už nebude pozdě...

Moje otázky zní:
- má cenu dávat do podhledu minerální vatu o tl. 5cm když nad koupelnou bude polystyren
¨Ne nedávejte tam vatu.

- podhled nebude mit odvětrávání, co se stane s vlhkostí, kterou tam uzavřu? nebude to dělat problém?
Nebude problém, páč vlhkost dojde jen k parotěsu. Desky to vydýchají.

- nehrotím to moc co se týče perforace paroz. šrouby?
Ne, nehrotíte, postupujete správně.

....a na druhou stranu ji někdo nemá x let a nikde žádná plíseň......
To je příklad, jako že řidič vypije 2-3 piva a je v pohodě, klidně to odřídí. Já vypiju 3 piva a jsem k nepoužití...
To, že někdo sdělí, že nemá plíseň, nemusí být pravda. Vždy se musí řešit konkrétní situace s popisem složení stropu.

Díky za odpověď. Jen bych upřesnil, že na jiném foru (poradte.cz) jste psal o 5-ti pivech :-).
- podhled nebude mit odvětrávání, co se stane s vlhkostí, kterou tam uzavřu? nebude to dělat problém?
Nebude problém, páč vlhkost dojde jen k parotěsu. Desky to vydýchají.

Nejde mi o případnou vlhkost mezi SDK a parozábranou ale o prostor mezi parozábranou a původním stropem?

Tak teďka jsem trochu zmatený. Pokud je tomu tak tak musím v původním stropě udělat díru (jak velkou a kolik? -> 2x 150mm?) a protáhnout tuto díru přes polystyrén a pochozí OSB desky. Pak mi ale nejde do hlavy na co tam budu mít ten polystyrén když se mi přímo do toho podhledu dostane studený vzduch?

Tedy takto?:

----| |---------------------------| |------- OSB
||||| ||||||||||||||||||||||||||||| |||||||| Polystyren
##| |###############| |### Betonový strop s odvětráváním
________________________________ Parozábrana
========================= SDK

Nic nedělejte, žádnou díru. Jelikož je polyš málo nasáklivý, nemuže mít tolika vlhkosti v sobě, jako vata.

----| |---------------------------| |------- OSB
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo zde by mělo být odvětrání, když dáváte OSB desky,
||||| ||||||||||||||||||||||||||||| |||||||| Polystyren
#################### Betonový strop
________________________________ Parozábrana
========================= SDK

když neuděláte ovětrávanou mezeru mezi OSB deskou a polyšem, je třba desky po roce odklopit a zkontrolovat, abyste nedopadl jako zde:
http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#plisen_OSB_02.jpg

Takže stačí řekněme položit 5cm trámky a až na ně položit OSB desky s vykrouženými otvory pro větrání...
Řekněme (pohled shora):

|---------------------------| Tramek
|   o                   o   | Otvory mezi trámky pro větrání
|---------------------------| Tramek
|   o                   o   | Otvory mezi trámky pro větrání
|---------------------------| Tramek
|   o                   o   | Otvory mezi trámky pro větrání
|---------------------------| Tramek

Otvory v každé mezeře mez trámky.

Což mi přináší další problém s myšmi v této mezeře, ale snad přes mřížku se nedostanou.