Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava samolepící tapety

Zdravím všechny. Rozhodl jsem se pro renovaci umakartového jádra (WC), na kterém jsou stěny opatřeny lesklou samolepící tapetou. Vzhledem k tomu, jádro budu zkrášlovat nátěrem, tak se chci zeptat, zda onu lesklou samolepící tapetu rovnou mohu zdrsnit a natřít adhezním můstkem, nebo tuto tapetu musím dát dolů před nátěrem adhezním můstkem. Za odpověď děkuji.

Nejlepší to zkusit na kousku třeba nekde v rohu.Já bych to ale spíš sundal.Nevím,jak se dá zdrsňovat plastová tapeta,při hrubším plátnu nebo silnějším tlaku se bude spíš trhat.Zkuste to nahřát fenem nebo horkovzdušnou pistolí a mělo by to jít dolů snadno.Případně zbytky lepidla orvat špachtlí za tepla a pak domýt nitroředidlem.