Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolněné a nalomené šrouby od světla na stropu

Pravděpodobně příliš silovou manipulací se mi (ne)povedlo uvolnit umělohmotové šrouby držící světlo na stropě. Protože jsou umělohmotové části šroubů nalomené a sádra kolem počátečních děr do kterých byly zasazeny poškozená, nedají se už jednoduše zasadit a utáhnout zpět. Současně světlo drží na kabelu a dvou zbylých šroubech. Jaké je nejlepší řešení situace? Mě napadá

1) Světlo kompletně odmontovat, zasádrovat staré lokace šroubů, vyvrtat nové, koupit nové šrouby a přesunout světlo. Zde bych potřeboval radu jak zacházet s elektornickým kabelem vedoucím k žárovkám ze stropu, protože překáží při jakékoliv práci ale zároveň nejsem elektrotechnik a bojím se ho bez znalostí jakkoliv rozpojovat.

2) Naklást nějaký typ konstrukčního lepidla co mi hned zpět neskape na hlavu, na šrouby a dovnitř původních děr a světlo zpět zasadit. Zde bych potřeboval poradit jaké použít správné lepidlo, neljépe nějakě co se prodává s malým objemem.

Děkuji za rady.

Předmět Autor Datum
Umělohmotné šrouby? Co to? Z té fotky toho moc vykoumat nejde, ale dle mého jde o klasické hmoždinky…
Kurt 13.11.2017 14:20
Kurt
To jsou vytržené hmoždinky. Tady je postup jednoduchý, koupíte nové hmoždinky a pytlík (bílé) sárdry… poslední
ml1 13.11.2017 14:43
ml1

Umělohmotné šrouby? Co to? Z té fotky toho moc vykoumat nejde, ale dle mého jde o klasické hmoždinky. Tedy řešení Je jejich výměna - k tomu je ale potřeba nejprve zjistit materiál stropu. Píšete o sádře, jde tedy o nějaký sádrokartonový podhled, nebo je světlo přimontováno do zdiva?

To jsou vytržené hmoždinky. Tady je postup jednoduchý, koupíte nové hmoždinky a pytlík (bílé) sárdry (ta se holt prodává po půlkilech nebo kilech). Nejlepší jsou takové ty klasické (cena řádově 50 haléřů, prodávají se po 10 nebo 100 kusech), jakékoliv jiné se mi navzdory doporučením obchodníků neosvědčily. Sádru rozděláte a namočíte v ní tu hmoždinku se zašroubovaným šroubem (jen tak, aby šel zasunout do díry) a do díry naládujete potřebné množství sádry (tohle se na stropě dělá opravdu blbě, to uznávám, je dobré dát si pod sebe noviny). Také je dobré povrch díry namočit, úplně stačí tou tekutou sádrovou kaší v době kdy se nudíte, než získá správnou konzistenci pro sádrování. Necháte den zaschnout a můžete zpět pověsit svítidlo (já bych na to nespěchal, ale pokud spěcháte, tak za hodinu by to už mohlo držet). Důležité je nechat si ten šroub v hmožděnce, jinak tu díru pod sádrou už nenajdete a hlavně se vám do ní taky dostane ta sádra. Ještě asi taková zbytečná připomínka, ale já bych si při takové práci vypnul elektriku.

Takový postup jsem už několikrát použil, na stropě asi jen jednou, ale na zdech vícekrát, třeba má někdo lepší nápad.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru