Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chtěla bych tátovi koupit zahradní nůžky

Dobrý den, prosím o radu. Blíží se Vánoce a chtěla bych tátovi koupit takové ty zahradní nůžky, stříhá s nimi ovocné keře, révu, má už hodně staré. Protože se v tom nevyznám a nechtěla bych koupit nějakou blbost, poradíte mi někdo, nějaké šikovné? Díky.
Změna předmětu, původně: Nůžky (Kurt)

Ber jednoduchú klasiku s pružinkou, ktorá napomáha roztiahnutie rukojetí v dlani po odcvaknutí konára, nič lepšie na svete nevymysleli, roky strihám 40 koreňov Jonagold, podpník M9, vedené na kordóne (palmeta).

https://zahradne-noznice.heureka.sk/gardena-8754/specifikace/#section
http://www.florasystem.sk/extol-8872160-noznice-zahradnicke-190mm-nylonova-rukovat

Na hrubšie, povedzme 3-4 ročné, staršie haluze:
http://www.zahrada-naradie.sk/p/316638-fiskars-noznice-pakove-jednocepelove-111330/

Potom sú dostať sprevodované nožnice s dlhými rukojeťami určené pre obe ruky na viacročné konáre, cca 5cm priemer, tiež ich sporadicky využijem namiesto pižlania haluzí pilečkou. Strihanie nimi ide ako po masle a hlavne rýchlo.

https://www.pricemania.sk/zahradne-noznice/fiskars-powergear-ii-noznice-na-silne-vetvy-prevodove-hakova-hlava-112590/

https://www.mall.sk/noznice-obojrucne/fiskars-nuzky-na-silne-vetve-l94-112370

Myslím, že Fiskarsem nebo Gardenou neurazíš.
Některé modely ustřiženou větvičku přidrží, bys jí nemusela zvedat ze země.
Jiné mají otočnou rohatku, když se stříhají silnější větvě, tak se postupným cvakáním prokoušou tím klackem podobně jako nůžky co s nimi stíhají instalatéři plastové trubky.
Jdi do krámu ne obibau a jiné maxy (tam většinou prodavači nemají šajn) a prohlížej a ptej se.

doporucil bych z toho vyberu co tady je radsi klasicke nuzky, tzn. dve cepelky, ktere se pohybuji proti sobe.. vetev se tim striha z obou stran.. narozdil od kusu, ktery ma "dole" plochou cast, o kterou se vetev opre a na tu tlaci 1 cepelka.. prace s prvnim typem mi prijde jednodussi

jinak, gardena, fiskars - drazsi, ale vynikajici, v mountfieldu znacka patriot - je to spis na takove domaci strihani :) pokud je bude uzivat casteji, sel bych do trosku vehlasnejsi znacky :)

a jinak - doporucuju navstivit male zelezarstvi, jak nekdo psal, a nechat si poradit.. na takove nakupy lepsi nez hypersupermarkety

dve cepelky a jedna cepelka jsou kazde na jinou praci. Vzdyt to nahore pisu... :-)
Citace z webu:
Zahradní nůžky existují ve dvou základních variantách – dvoučepelové a jednočepelové:

Dvoučepelové: obě čepele se zatlačují při střihu do dřeva. Ostrá čepel se míjí se spodní a vytváří krásně hladký řez. Dovolují stříhat blízko kmenu. Vhodné zejména pro střih čerstvého dřeva.

Jednočepelové: ostrá čepel se zatlačuje velkým tlakem do dřeva proti spodnímu dorazu, nevytvoří tak čistý střih jako nůžky dvoučepelové. Nedovolují stříhat blízko kmenu. Vhodné zejména pro střih tvrdého suchého dřeva.