Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake zalozne svietidlo na dom?

Zdravim tu pritomnych.

Uz je takmer pravidlom, ze nasu obec pri silnejsej burke odstavi od elektriny na niekolko hodin. Potreboval by som preto vymysliet nejaky zalozny zdroj svetla, sviecky niesu popri malych detoch najlepsia volba a svetlo nerobia takmer ziadne. Mam sice silnu LED baterku, ale ta svieti uzkym lucom, radsej by som zohnal nieco ako pracovne svetlo, co osvieti skoro vsetky strany, podobne ako petrolejka.

Hladam teda nieco co by splnalo tieto parametre:

- silne rozptylene LED svetlo
- velmi vysoka kapacita baterie, schopne svietit 8+ hodin
- moznost prepinat jas/vykon lampy
- prevadzka na nabijacie akumulatory a napr. litiove baterie

Zatial som na nete nasiel rozne LED "lucerny", ale rad sa poradim, ak podobny problem uz niekto riesil.

Já používám klasické nouzové svítidlo - dobu autonomního provozu lze volit dle typu. Nemá volbu intenzity svitu, ale jinak má spoustu výhod: Připojil jsem jej prostřednictvím krátké šňůry s vidlicí přímo do nepoužívané zásuvky a víc se o ni nestarám. Když vypnou elektřinu, sama se rozsvítí a snadno se najde. Odpojím ji a chodím s ní po bytě, jak je třeba. Nestarám se o nabíjení - je automatické, nemusím ji hledat. Protože mám RD, mám jednu stabilní, u světelné krabice nad schody, kde svítí i na el.rozvaděč, kdyby vypadl jistič na světla.Druhou, jak výše popsáno... Cena cca 600,-, vysoká životnost a bezobslužnost.