Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nejde pořádně odvzdušnit topení?

Prosím o radu. Bydlím v nejvyšším patře panelového domu a mám problém s topením v koupelně. Možnost vypnout nebo zapnout topení tam není, je tam pouze odvzdušňovací ventil. Mám pocit, že už minulou zimu to nějak blblo, ale teď musím odzvušňovat v podstatě každý den. Pokud to neudělám, je topení studené. Jinak je velice často slyšet, jak těma trubkama teče voda, což je mi taky dost podezřelé. Tuší někdo, co tam může být za problém a jak jej případně vyřešit? Jinde v bytě tento problém není. Díky

Předmět Autor Datum
To vypadá, že je to někde prdlé a přisává se vzduch (neteče někde?). Pokud nejsou zavzdušněné ostatn…
Rce 29.10.2017 21:08
Rce
Pokud je v nejvyšším patře, má to dost blbý, protože lochna může být kdekoli v baráku. A podle úbytk…
touchwood 30.10.2017 06:13
touchwood
Dostáva sa niekde z kotolne vzduch do média, vadné ucpávky čerpadiel, prekúrením ohrevných telies, s…
Nuda 30.10.2017 07:00
Nuda
Voda vo vykurovacom systéme je tlaková, prisávanie alebo prenikanie vzduchu do systému je preto nepr…
ok 30.10.2017 09:28
ok
Bez podorbnosti o Vašem systému, nelze dát radu, jako třeba že do přetlaku se nasává vzduch. To fyzi…
milan.cukrar 30.10.2017 13:26
milan.cukrar
Fyzika to sice nedovolí, ale kavitace čerpadla ano.
Skipi 30.10.2017 13:39
Skipi
To nemyslíš vážne. Kavitácia je spojená s hlukom a hluk v systéme kúrenia si nemôžeme dovoliť. Obeho…
ok 30.10.2017 13:48
ok
Třeba s nevhodně nainstalovaným třícestným ventilem jí tam máš a ani nic neuslyšíš. poslední
Skipi 30.10.2017 13:54
Skipi

To vypadá, že je to někde prdlé a přisává se vzduch (neteče někde?). Pokud nejsou zavzdušněné ostatní radiátory, to by pak se přisávalo nebo teklo někde po domě. Prozkoumej pečlivě tu koupelnu, jestli není nikde není ani kousek prorezlý.

Dostáva sa niekde z kotolne vzduch do média, vadné ucpávky čerpadiel, prekúrením ohrevných telies, segmentov, para apod. To doma na kolene neodhalíš.

Daj kotolníkovi fľašku nech pridá otáčky na obehových čerpadlách. Estli pak je to koudelníkův syn z Kutné Hory, nechť přidá ňákej ten koudel v mezích jeho skromnejch možností "fitingů, šoupátek, hejblátek a šroubení".

Voda vo vykurovacom systéme je tlaková, prisávanie alebo prenikanie vzduchu do systému je preto nepravdepodobné. Prejavilo by sa to skôr vytekaním vody než prisávaním vzduchu. Môže ísť preto o vzduch z predchádzajúceho vypustenia systému a jeho naplnenia bez dôsledného odvzdušnenia. Alebo sú to plyny uvoľnené z čerstvo napustenej vody do systému pri prvých zakúreniach. Obidve možnosti by sa mali napraviť niekoľkými odvzdušneniami u teba. Pri odvzdušnení otvor ventil naplno a plným prúdom vypusti aspoň 10 litrov vody.
Je tu ale aj taká možnosť, že vzduch sa dostáva do okruhu z expanznej nádoby. Pokiaľ je nádoba membránová, tak je poškodená (prederavená) membrána.
Ak je nádoba bezmembránová, tak tak to môže spôsobovať kotolník, ktorý občas dofukuje expanzku. V tomto prípade to bez kontaktu na správcu kotolne nevyriešiš.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru