Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno napájecí zdroj vypíná jistič

Dobrý den , prosím nezná někdo příčinu náhodného vybavení jističe 16A B při zapnutí spínaného zdroje od NB , synek při zapínaná zdroje do zásuvky , v NB ( noteboku) již měl připojeno vybavil jistič 16A B , pak celý týden nic ( přestože zapínal stejným způsobem) a včera večer opět , to byl v patře sám a běžel pouze anténní zesilovač 2x LED lampička a televize. prosím kde hledat příčinu , nebo jak předcházet tomuto jevu (výměna zdroje apod)
děkuji

Počítačové zdroje majú takýto neduh. Na vstupe zdroja je veľká kapacita a tá pri pripojení odoberá impulzný prúd, ktorý dosť často postačuje na aktivovanie ističa. Čudujem sa ale, že vypol 16A istič. To už je sila. Možno je ten istič vadný - citlivejší než má byť. Skúste ho vymeniť (ak máte v rozvádzači iný taký istič, tak ich vymeňte medzi sebou). Prípadne vyskúšajte iný zdroj. Určite by tiež pomohla náhrada, miesto pôvodného ističa použiť motorický istič (s charakteristikou C).

Kurňa asi budu sprostej... Sám si narvi céčkový jističe kam chceš. Ale furt dokola to tady neraď jak jatej.
Myslím, že jsem to tady vysvětloval dost obšírně, že by to pochopil i naprostej blbec, jen ty ne a furt meleš svoji.
Mohlo by mi to bejt jedno, ale jako zodpovědnej elektrikář, nato musím znovu reagovat. Šíříš tu nesmysly které podle toho může kupa lidí udělat a vážně tím snížit bezpečnost. Znovu opakuji!!!! Nelze jednoduše vyměnit béčko za céčko, bez odborného změření impedance a výpočtu, jestli to vyhoví.
Prosím ostatní,kteří to tady čtou... Nedělejte to bez porady s revizním technikem!!! Život váš a vašich blízkých za to opravdu stojí. Stokrát se nic nestane a jednou.... Myslím to vážně.

sprostej jsi byl už v minulém threadu, kde jsi urážel každého, kdo tvrdil něco jiného než ty. pokud jsi zvyklý s lidmi jednat takto, netahej to sem.

ostatně tazatel o výměně jističe neuvažuje, když už neumíš nic jiného než plivat po druhých, snad aspoň umíš číst.

Napsal jsem, že "asi budu sprostej", ale myslím, že jsem to napsal sice lidově, ale celkem slušně.
V minulém threadu, myslím, že jste s OK na mě také zrovna slušní nebyli. Ale nediv se mi, snažím se tím
zabránit možným škodám, které by si mohl někdo způsobit. A i když mi to nebudeš zase věřit, znám tuto
problematiku dost dokonale. Prošel jsem před časem kompletním školením na paragraf 9, ale bohužel těsně
před zkouškami jsem vážně onemocněl, zkončil v invalidním důchodu a dodělání zkoušek už bylo bezpředmětné.
Mám ale tady v šuplíku kompletní podklady na školení, v knižní podobě a na CD. Mám i kompletní sadu zkušebních
testů. A věř mi, že v minulé debatě na tohle téma, i když to vím, tak jsem se do těchto podkladů raději podíval, abych se
ujistil, že se v něčem nepletu. Proto si za tvrzením, tak tvrdošíjně stojím. Celej život byla elektrikařina mojí profesí i koníčkem.
Setkal jsem se s mnoha nebezpečnými případy a do převratu, než jsem začal dělat soukromě, jsem byl v původní firmě
členem bezpečnostní komise, a řešili jsme tam pracovní úrazy. Z různých prošetřování jsem poznal, jak zdánlivě úplná banalita
může způsobit těžký úraz. Nějak to zůstalo ve mně a nutí mě to na takové věci reagovat.
Tak se na mě nezlob, je to profesionální deformace. Asi tak.