Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Solární panel+baterie+časovač

Ahoj, potřebuju pomoc a poradit od zkušeného elektrotechnika, který má zkušenosti se solárnímy zdroji a obecně s elektrotechnikou.
Známý mně poprosil abych mu vyrobil jednoduchý systém na otevírání dvířek pro psa s časovačem, který dvířka otevře za deset minut po zapnutí časovače, časovač mám a funguje jak potřebuju, provoz chtěl na baterii protože zásuvka není k dispozici, tak jsem koupil baterii, jenže ta by se brzy vybila, tak jsem ji chtěl nabíjet solárním panelem, vše už mám, ale potřebuju vědět jestli propojení těchto tří komponentů dohromady je odborně možné a správné, nevím jestli mohu na baterii napojit časovač i solární panel zároveň, bojím se poškození časovače, celý systém jsem si představoval, tak že bude stačit jeden spínač na spuštění časovače a napájení bude automatické, tak aby nikdo nemusel každý den připojovat a odpojovat solární nabíjení. Níže jsou adresy na použité komponenty kde jsou napsané parametry podle kterých snad můžete posoudit možné propojení a kompatibilitu. Děkuji za pomoc. N2eo@seznam.cz
Časovač 1343-casovac-spinac-zpozdeni-s-rele-programovatelny-12v-1466501702.html
budu napájet baterií 1,3Ah 12V (PM1.3-12-UZ olověná-gelová, prý ji nemám nabíjet větším proudem než 0,8A) http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?oddil=24
a baterii chci nabíjet a zabránit vybití solární udržovací nabíječkou 12V 2,4W g1525.TPS_102_2_4W_solarni_dobijec.html
nebo více uvedených parametrů zde https://www.vaseautodoplnky.cz/solarni-nabijecka-autobaterii-12v/

Podle mně můžeš s klidem napevno připojit tu nabíječku k baterii, zároveň s časovačem. Jen mě překvapilo, že se ti to brzy vybilo, za jak dlouho? Podle popisu si časovač v klidu bere jen 20mA a při zatížení 50mA, nevím jak ten motorek nebo čím to otvíráš, každopádně by to mělo vydržet aspoň dva týdny...

Díky za reakci, časovač spíná a zároven napájí tento 12voltový elektromagnetický zámek, který bude seplý max. asi jen na půl minuty denně, bohužel nevím kolik žere:/
https://arduino-shop.cz/arduino/1663-elektricky-elektromagneticky-zamek-pro-dvere-dc-12v-1499838810.html
Ještě se mi to nevybilo, provoz jsem nezkoušel, jen sem si vypočítal spotřebu časovače, že by to vydrželo na baterii zaplé necelé tři dny.
Vybití nechci riskovat abych tím nezničili baterii, kdybych ji vybil pod určitou hranici už by pak nemusela jít nabít, proto ten solární panel bude napojen trvale.
Mněřil sem solární panel a dává mi pod zářivkou 19V, tolik nemůžu pustit do časovače, který je na 12V, dospěl sem k názoru, že bych mněl panel napojit s regulátorem nabíjení, což se obvykle používá, jen sem si myslel, že u tak malého panelu nebude potřeba a že nebude mít tak velkou odchylku napetí.
Tento regulátor by mněl problém vyřešit, a do časovače nepoteče snad víc než těch 12v, domnívám se.
http://vysilackymilin.cz/detail/katalog/solarni-panely-a-regulatory/regulatory-pwm/solarni-regulator-cmp03-12v3a_8509/