Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lávová lampa

Zdravím všechny odborníky elektro a chci se zeptat:

běžně prodávaná lávová lampa v OBI má kovový kryt, přesto je připojena dvouvodičově, a dole na podstavě je znak dvojité izolace a CE (snad ne China Export :-)

A otázka:
je toto možné, aby elektropřístroj s kovovým krytem měl dvojitou izolaci a byl schválený k provozu s dvouvodičovou zástrčkou?

Všimněte si na obrázku piktogramu přilepeného na lampě, i Číňan zřejmě neradí se lampy dotýkat.

- spodej je fakt kovovej, stačí navštívit OBI
- spodek lampy je za provozu horký (proto je asi kovový), snad tu dvojitou izolaci netvoří termoplasty

A z toho CE na spodku tedy asi vyplývá, že "že výrobce ověřil/nechal ověřit oznámeným subjektem ..., že výrobek splňuje všechny příslušné základní požadavky (např. bezpečnost, ochranu zdraví,..."

No dobře, teda.
Děkuju.