Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu

Dobry vecer
Chci zateplit strop, nechce se mi rozebirat pudu, a davat vatu mezi krokve, muzu jen vatu polozit na podlahu? Nebo mam dat nejakou parozabranu a na ni teprve polozit vatu
Dekuji za odpoved

Změna předmětu, původně: Izolace (sHpy00n)

Nezbývá mi, nežli odpovědět stejně, jako moravák touchwood:

bez přesného popisu skladby stropu se moc radit nedá.

Obecně: ale pokud je strop "klasický" tj. podbití - trámy - záklop - zásyp - půdovky popřípadě beton, tak položení vaty v podmínkách suché půdy jako zásadní problém nevidím. Jen je třeba vymyslet, zakrytí vaty, jaký bude provoz na půdě.

Nedozierne v akom zmysle? Horšie ako nezateplený strop to snáď nemôže byť.
Spýtal som sa na to aj z toho dôvodu, že raz tu niekto v rovnakej situácii odporúčal parotesnú fóoliu pod vatu, a tak si vravím že to tam môže byť rovno polystyrén.

Zaujíma to aj mňa, ako vhodne zatepliť tento typ stropu, konkrétne napríklad s 5cm škvárobetónom na záklope. Či dávať izoláciu pod záklop, alebo nad, a akú. Po klasickej vate sa chodiť nedá, tam by bol treba rošt. Ak sa použijú dosky, tak je kritická tesnosť spojov.