Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní obklad z řezaných cihel

Dnes mě dost zaujal jeden barák který byl obložen z řezaných cihel.
Borec si cihly řeže sám na mokro na pile na dlažbu.
Zajímá mě jestli se musí ty plátky cihly nějak impregnovat proti vodě.
Lepit asi nějakým mrazuvzdorným lepidlem nejspíš.

Řežou cihly, pro obkladové použití to musí být kvalitní zvonivky, obyčejné mají různou kvalitu, můžou větrat na prach, drobit se v hrudkách... Vidím to tady na špatně uskladněné hromádce poválečných cihel. K nějakému nátěru bych byl skeptický.