Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení komínové klapky

Zdravím,

koupil jsem nový kotel na plyn a u starého typu jsem měl nainstalovanou el. komínovou klapku, která byla vložena mezi spínací kontakt elektromagnetu, který otevírá přívod plynu. Nevíte někdo, jak se dá zapojit tato klapka do nového kotle Destila?
Má vše sdruženo do elektroniky, tedy žádný spínací přívod, tak nevím jestli je to vůbec možné.

Díky všem za případnou radu.

Dobrý den,nevím jak jste to měl zapojené na původním kotli,ale komínová klapka nesmí být zapojena tak,aby jí nějaký impulz uzavřel bez toho,že je kotel zhasnutý.Tudíž klapka je řízena termostatem a v poloze otevřeno sepne impulz k zapálení kotle,tím je jistota,že kotel nemůže hořet se zavřenou klapkou,chytrý kotel bude se zavřenou klapkou pravděpodobně padat do poruchy,starší bude hořet a hrozí otrava CO.Takže zapojit tak,že komínová klapka svým otevřením sepne elektroniku kotle.:-)

Dobrý den, původně spínal koncák na klapce přívod do elektromagnetu spouštění plynu, takže při přerušení přívodu plynu se klapka zavřela a byla otevřená jen pokud kotel hořel.
U nového je spalinové čidlo, tak to bude při hoření a zavřené klapce padat opravdu do poruchy.
Pokud bych zapojil klapku na kotlový termostat, tak pokojový kotel vypne a kotlový může zůstat sepnutý.
Do elektroniky jde stálý proud, jen přes základní vypínač, tak myslím, že tam se nic nespíná a veškeré ovládání je řízeno elektronicky. Do elektroniky se mi vrtat moc nechce.

Ale i tak díky, vyzkouším termostat v chodu s klapkou a uvidíme:-)