Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Penetraci vůbec nepoužij, neni to na nové vyzrálé štuky vůbec potreba. A pokud stuk neni vyzraly, je lepší pretrit ho octovou vodou 1:10, nez tam cpát penetraci a riskovat prasatka/fleky.
Dej proste první nátěr více vodou zředěnou barvou (a la 5%vody navíc oproti běžnému nátěru dle návodu k barvě) a celkový výsledek bude lepší, nez s penetraci. Bez uzavírání mikroporu, šlupek z penetrace a následně zrcatek z penetrace na Sokrat bázi v místech, kde to sálo míň nebo Ti penetrace stekla po zdi čuríčkem.
Pokud (nepředpokládám) by nový stuk bral barvu na různých místech jinak, pak bych spis šel do denbraven hloubkové penetrace, nez do s2802a, je skoro zadarmo a je pro následnou malbu vhodnější, nedělá takový parazitní šlupky ...
... ale na penetraci bych se osobně vykašlal a udělal první nátěr více ředenou barvou ...
Mohl bys to nějak rozvést?
Doposud jsem žil v přesvědčení, že štuk zraje přeměnou vápna zpět na vápenec za účasti vzdušného CO2.
Takže ocet sežere trochu vápence, vytvoří kysličník uhličitý a tím štuk dříve dozraje?
Neuzavírám se novým myšlenkám. Nová doba si to žádá.
Asi to moc nerozvedu ad chemické reakce.
Ale myslim žiješ určitě ve správné představě, ja to chapu stejne
Jde jen o to, ze v některých případech heterogenních podkladů (různá alkalita) se pri příliš brzké malbě na nevyzraly stuk objevují pak místy nažloutle fleky.
Tomu toto docela efektivně zamezí. Sjednotí to alkalitu vrstvy.
Mam od starých fotrů
O. K. znamenám si.