Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahradni krb-kouř

Zdravim vsechny kutily... Mam problem s odvodem koure u nove postaveneho zahradniho krbu s grilem.Komin je z nerezove trubky d15cm a je zaizolovany a obezdeny. Ohniste s klenutou klenbou o rozmerech 1m x 1m.pod ohnem mam zelezny rošt ,ale kdyz je na ohnisti jen maly oheň, tak vse kouri pod pristrešek.Kdyz kd velky žár vse je o.k. a komin vse pohlti... Poradi prosim nekdo jak to vyřešit...?Diky Roman

U normálních krbů je poučka, že průřez komína by měl být nejvíce 1:6 vůči přikládacímu otvoru. Např na komín 15x15cm (225cm2) by měl být otvor na ohništi max 1350cm2. Lepší je však poměr 1:5 či 1:4. Z mého hlediska je průměr komínu vůči otvoru u ohniště malý. S komínem asi nic neuděláte tak zmenšit otvor u ohniště například nějakým litinovým tálem či dvířky.