Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spirala

Dobry den chci se zeptat na vymenu spiraly v bojleru jedno fazove .Spirala ma dva kontakty a sroubek oznacen zemnicim symbolem. je to tedy tak ze na levy kontak pripojim fazi na sroubek zemak a na pravy capík nulu ?

Zapojení u dvouvodičové instalace:
- Nulák/ochrana: ZŽ= přívodní svorka - zde se rozdělí na ZŽ - kostra a N- modrý = pracovní nula.
a) Kostra je celkem jasná - spojuje všechny vodivé části, které nejsou normálně pod napětím... tedy plášť bojleru, nádrž, přírubu, střední matka topného tělesa...
b) Pracovní nula - přírodní svorka-tepelná pojistka vstup/výstup - jeden z krajních vývodů topného tělesa + kontrolka.

- Fáze : Přívodní svorka - tepelná pojistka vstup/výstup - termostat vstup/výstup - krajní svorka topného tělesa + kontrolka