Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sádrokartonove zdi od omastku

Dobrý den, chtěla bych natřít zdi ze sádrokartonu v kuchyni.zdi jsou postříkané od omastku ( tak bych potřebovala zakrýt mastné skvrny a zároveň nanést takovou barvu aby další skvrny šli lehce omýt...jestli mi budeme schopný poradit budu moc vděčná Pulpitová

Najprv fest odmastiť. Ideálne naniesť štetcom perchlóretylén (rozpúšťa mastnoty) a potom ešte 60% technickým liehom.

Alebo natrieť zase farbou s mastným základom (fermežové, olejové), len tie nie sú v kuchyni vhodné na umývanie. Páchnu aj tri týždne. Pamätáš na školské chodby (zelené, žlté), na tie sokle do výšky cca 150cm na "cifrovanom" sádrovom podklade. Boli na fermežovom základe s vrchnou olejovou. Dali sa vodou umývať.

---------------------------

Farba do kuchyne určená na umývanie musí byť zdravotne nezávadná. Akrylát túto podmienku splní, ale je to žuvačka, makotina, nikdy nevytvrdne, aby sa nepoškriabala nejakým abrazívnym prostridkom, Cif, Atta, apod.

--------------------------
Jedne farba dvojzložková (epoxidová), ktorá nahradí svojou tvrdosťou, pevnosťou a leskom glazúrované obkladačky, používa aj na reparáciu vaní. Len je nutná penetrácia podkladu pred samotným vrchným náterom. 1kg cca 200.-Kč + penetračný základ. Táto epoxidová farba sa dobre nanáša, rozlieva sa tzv.samonivalečne, čím zarovnáva po sebe nerovnomerný povrch od vlasu štetca. Tuhne pri práci cca do 10-15 minút podľa teploty okolia, zatvrdne do finálnej podoby do 48 hodín