Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akusticka expanzni zbran

Dobry vecer. Nevim kam zaradit tyto otazky, nevyhledal jsem spravny chlivek tak se pokousim zde. Potreboval bych radu od drzitelu ZP ci lidi kteri se vyznaji v legislative ohledne zbrojniho prukazu. Jsem sberatel militarii, naskytla se me moznost zakoupit expanzni zbran od pana Novohradskeho. Co vim ze zbran je upravena pouze na akusticke naboje a take vim ze tuto zbran mohu drzet od 18 let. Co nevim jak je to s akustickmy naboji, mohu je zakoupit i kdyz nejsem drzitelem ZP a ze zbrane si obcas vystrelit temito akustickimy naboji a nebo zbran v mem pripade( nejsem drzitelem ZP) mohu jen povesit na zed a vubec z ni akustickymi naboji nestrilet? Dekuji za velmi dulezite a hodnotne informace. Hezky vecer.

Předmět Autor Datum
Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzick…
karel 01.10.2017 22:25
karel
Je to přesně tak. V praxi se ovšem velice často dostavuje problém - do zbraně kategorie D nechtějí p…
nocturneop15 02.10.2017 10:19
nocturneop15
Nebo si udělat ZP. V dnešní době se může hodit ;-)
Georgij Gadjukin 02.10.2017 15:37
Georgij Gadjukin
Doporucil bych to same.... poslední
aki 02.10.2017 19:00
aki

Je to přesně tak. V praxi se ovšem velice často dostavuje problém - do zbraně kategorie D nechtějí prodejci prodávat střelivo, které může být použito pro kategorie B a vyšší. Při nákupu je tedy dobré vzít zbraň ssebou, čímž prokážete vlastníctví zbraně kat. D dané ráže (u D neexistuje průkaz zbraně > ZP nemáte > jiná možnost prokázání vlastnictví není)

Někdy jsou prodejci neoblomní, nemá moc smysl se s nimi hádat - nárok sice máte, ale vymáhat ho budete jen těžko. S prodejci střeliva je třeba být zadobře, může se to vyplatit :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru