Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Životnost střešní krytiny

Zdravím,
Letos jsem si všiml, že se mi na střeše začala loupat ze šindele vrchní vrstva z toho posypu. Takto poškozená krytina je pouze na jižní straně, ale vesměs po celé ploše, severní strana vypadá bez problémů. Střecha je stará 10 let což si myslím není moc, jen bohužel už nevím co je to za výrobce. Setkal se s tímto někdo a jak dlouho by mohla ještě vydržet? Díky za info ;-)

Protože papír snese všechno, udávají výrobci životnost klidně i 30 let. Ale jen u nás. Jinde v civilizovaném světě si to nedovolí. Pravda je taková, že to má životnost 10 - 15 let, pak začne vykazovat zprvu estetické jen vady, ale už je to známkou že něco není dobře. Osobně nepovažuji šindel za plnohodnotnou krytinu, alebrž jen za krátkodobé provizorní zaplácnutí střechy aby nám nepršelo do talíře.