Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké reprobedny

Zdravím, chtěl bych si koupit repro bedny do bytu a nemůžu se rozhodnout a tak žádám o radu. Moje požadavky jsou aby reprobedny byli schopné ozvučit větší místnost (nikoli sál) a takové to zahradní hraní, aby byli repro bedny aktivní a zároveň možnost pasivního zapojení, aby měli vstup mikrofonu a aby dostatečně basovali. Využíval bych je na zahradní poslech hudby, rád bych k nim připojil mikrofon a rád bych je používal přes PC software na kytaru (což funguje na všech jen jde o kvalitu zvuku), poslech hudby v bytě atd. prostě takové běžné věci :D Nejsem nijak moc náročný a tak by mi nevadili bedny do cca 4500,-. Přemýšlel jsem nad těmito.. sice mají výkon tak 100-150W RMS ale to by mi asi stačilo. co mi poradíte prosím? http://www.electronic-star.cz/Fenton-SPB-210-aktivni-reproduktorovy-set-2x-25cm-10-_i32894.htm

loading...

Zahradu mám daleko od sousedů takže tam to můžu dát na max a nikomu to vadit nebude :D a co se týče té druhé záležitosti tak já si stavěl kdysi zesilovač 2x100W 25Hz-20KHz na kterém jsem opravdu nešetřil a tak hraje opravdu kvalitně na pasivních bednách které ten výkon zvládnou a za něco stojí a proto chci i aby mohla být možnost pasivního zapojení.. aktivní možnost chci jen pro případ té kytary například. Tam ta kvalita už tolik znát není. Hudbu bych poslouchal přes svůj zesilovač zvlášť :D

Tohle všechno vím a nejsem zase takový hlupák abych nové bedny zničil :D Do zesilovače jsem dal ochranu reproduktorů při zapnutí tzn. že při zapnutí to utlumí nárazový proud co jde do beden. Navrhl jsem ho sice sám ale odzkoušený je a funguje bezvadně takže když ty bedny vydrží výkon nějakých 150W RMS tak by se jim nemělo nic stát. A co se týče impedance tak můj zesík je dělaný na 4 Ohmy ale na 8 vydrží, jen má pak výkon místo 100W tak 75W ale i to mi bohatě stačí. takže v tom také problém nevidím. Jen tu hledám radu jaké repro koupit do 4500-5000 Kč.. impedance pokud možno 4 Ohmy ale když bude 8 tak nevadí. :)

https://elektro.bazos.cz/inzerat/80041845/Tesla-ars-1034.php

Hľadaj bazár, Tesla. Táto v linku dvojica trojpásmových bední zn. Tesla ti bohate stačí. Nemá chybu ani medzi reprákmi najnovšieho typu a značky. Aspoň ušetríš. (Dnes stojí kvalitná dvojica stĺpových trojpásmových bední v páre minimálne 27-tis Kč).

Akurát vyber predné čelo osadené reprákmi, nastrihaj si 10cm hrubý nobasil podľa rozmerov vnútra, a vysteľ vaňu tesne až po magnety sklenou vatou alebo kamennou vatou. Kvôli interferencii a adiabatickému deju vo vnútri za membránami.

Čelo najprv podlep zošúľanou modelínou (pastelínou) kolom dookola, detto aj okolo stredového a kalotenu, pritiahni dosku skrutkami, aby bedňa absolútne nefučala, ale bola vaňa hermeticky uzatvorená. Ak budeš prstami tlačiť membránu baskáku po zoskrutkovaní smerom dovnútra, musíš cítiť nadmerný protitlak, vzduch sa stláča membránou do vane, medzi vlákna nobasilu.

Poznáš po tejto úprave jemný, mäkký zvuk basov od 25Hz podľa stavby repro, bez nežiaducich dokmitov zotrvačnosti membrány, žiadne rezonančné hukoty typu šmejdov repro s bassreflexom s opozdeným zvuku o plvlnu vyžarovania zadnej plochy membrány.

Hermetické uzatvorenie má vplyv nielen na kvalitu zvuku, ale hlavne aj na dlhú životnosť membrány a cievky magnetu basáku lebo nehrozí pri napeckovaní basov vyosenie cievky v štrbine magnetu. Cievka sa po vyosení môže začať otierať vo vnútri štrbiny magnetu o steny, čo zistia iba sluchovo vybavení znalci - hifisti. (stačí stiahnúť výšky).

Tieto Tesly repro s kaloténmi výškačmi po úprave vnútra bedne dodnes nemajú chybu čo do kvality zvuku. Pritom ich schrastíš v bazáre za pár šušňov. Len trojpásmová výhybka v bedni mala slabú strmosť, tuším zrezaná iba na 12dB.

Tam je len basák 50W (Tesla ARN 8608) hudobný výkon, + 15W stredy a 10W výšky.
ARS 1058

http://www.repromania.net/tesla/tesla-reprosoustavy-ars-1058/tesla-reprosoustavy-ars-1058.php

Však tieto bedne, (prvé z ARN basákov s gumou na trhu a iné zostavy http://www.repromania.net/tesla/tesla-basove-arn-6608/tesla-basove-arn-6608.php) som na kolene, ako študák, vyrábal na kšeft lebo za boľševikov neboli dostať trojpásmové na trhu. Nejaké dvojky zn.: Dixi s výkonom 5W s prednou látkou poťahu luxusného kačabaru, také ploché na stenu z preglejky, drnčali, ako Trabant.

Akurát mi fotrík v Priemstave. š.p. dal vyrobiť u stolárov na mieru dosky pre vane aj s prednými čelami s dierami na repráky, ktoré som doma lepil a následne osadil repro s doma robenými výhybkami.

Bedne mi išli priam na dračku, trhali mi ich z rúk. Fotrík ma nestačil zásobovať doskami (za fľašku).

Ešte neboli v tom čase dostať kaloteny, iba ovál ARV s tým šroubom v strede do 18kHz. S výškami bol problém ak si nechcel montovať elektroakustické, piezolelektrické s 100V trafom v bedni.