Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gps do auta

Dobry den,
Potreboval bych poradit jaky gps lokator dat do auta. Hledal jsem na it ale nasel jsem jen ty co potrebujI simkartu. Neexistuje nejaky co jde bez simkartu a je jednoduchy na pouzivani. Treba koukat se na polohu pres it nebo telefon. Rad bych ho take dal primo na baterii.

Používám již dlouho ve dvou autech, ale z důvodu znesnadnění odcizení a v případě nehody snadné lokalizace vozidla. Navíc je zde i možnost odposlechu a další zajímavé funkce a hlavně možnost ovládání i z obyčejného telefonu, čili není nutný smartphone.
Nicméně k tvému dotazu: Drtivá většina trackerů potřebuje ke svému provozu i SIM kartu pro jeho ovládání a zasílání informací a souřadnic prostřednictvím SMS a také je zde možnost volání na tracker. Umožňují samozřejmě ukládat i logy na micro SD kartu, pokud je touto možností vybaven. Mám ale dojem, že ani to logování na microSD kartu nefunguje bez SIM. V ČR ale neví, coby za trackery chtěli a v Číně jsou dostupné už od cca. 500kč. Tak doporučuji nákup z ebay nebo aliexpressu. Kup si klidně dobíjecí SIM kartu nejlépe od Vodafone, kde máš levné SMS a nebo nabízejí, jako jediní tarif pro tyto účely, který je bez měsíčního paušálu a platíš pouze 1,50kč za SMS, což používám ve všech svých zařízeních pro dálkovou správu, trackery nevyjímaje. Zapojení trackeru je snadné, pokud tím nechceš blokovat elektroniku motoru, popřípadě nepotřebuješ jiné doplňkové funkce, prostě ho pouze zapojíš na napájení, čili palubní napětí vozu 12V a umístíš někde pod palubovku. S anténou pro GSM a GPS si hlavu dělat nemusíš, protože ta již bývá integrovaná v trackeru a palubovka vozu ji rozhodně nezastíní (odzkoušeno). Jsou samozřejmě i varianty trackeru na připojení externích antén. Používám konkrétně tyto trackery pro jejich malou velikost a solidní integrované antény a podle koncového písmene se liší i svou výbavou a tím možnostmi: http://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-SMS-GPS-Tracker-303C-Realtime-GPS-GSM-Car-Alarm-Trace-Multi-Function-/291813943792?epid=838732091&hash=item43f17769f0:g:Xy0AAOSwYlRZNmrb
Jinak další trackery: https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=GPS+SMS+GPRS+tracker+GPS303C+TK303C&rt=nc&LH_BIN=1

Exitují samozřejmě i hodně malé trackery určené pro psy (dávají se do obojků), nebo osobní trackery pro starší lidi se zdravotními problémy, ale ty již nejsou vhodné kvůli malému zisku antény umísťovat do vozidla. U všech ale potřebuješ SIM.
Prostě za ty prachy se nevyplatí bastlit něco se smartphonem, navíc trackery mají bohaté možnosti nastavení a logování a i kdyby jsi dal někomu telefonní číslo trackeru, tak bez přístupového hesla si stejně neškrtne ;-)