Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolní nebo pokosová pila

Ahojte kutilové,

aktuálně hloubám nad otázkou, zda pořídit pokosovou nebo rovnou stolní pilu. Poslední rok jsem objevil kouzlo dřeva a vybavil jsem dílnu přímočarkou a maflem. Jak ale zkouším nové věci, tak mě nebaví pořád nastavovat mafl (i když jsem si vyrobil toto: https://www.youtube.com/watch?v=CStLQkg3GLQ). Mám doma spíše zbytky dřeva a v plánu menší "projekty". Takže mi ta pokoska příjde praktičtější a o dost rychlejší, na druhou stranu si myslím, že na stolní pile (za delší čas) dosáhnu stejného výsledku a je univerzálnější. Obě se mi bohužel do sklepa nevlezou. Prosím o Vaše zkušenosti a názory.

Děkuji.:puff:

Určitě doporučuji pořídit pokosovou pilu na delší řezy se necha použit ten mafl. Ja mam metabo a už dlouhou dobu je to neocenitelny pomocnik. Platí to co u všeho nařadí lepší koupit trochu dražší jinak se u toho člověk akorat rozčiluje. Ja měl všechno z hobby marketu nejlevnější, ale po par truhlářských počinech si člověk jde stejně koupit lepší a lituje vyhozených peněz.