Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výrobky z kože, návody, postupy

Zdravím,

Zháňam nejakú literatúru o spracovaní kože a o spôsoboch a postupoch ako kožu ďalej spracovať.
Zaujíma ma prehľad najčastejšieho náradia, základné postupy, farbenie koží, šitie, povrchová úprava.
Vedel by niekto poradiť ? Kľudne aj staršieho dáta, pokúsim sa vyhľadať v knižnici.

Ďakujem

Na dotaz činění kůží najdeš dost odkazů. Pak jsou tu skupiny historického živobytí, kde se touto problematikou zaobírají v její dřevní formě. Stejně tak spolky zkoušející život podle indiánů.
Třeba tady je příručka z konce 19. století. Pozor je to odkaz přímo na stažení.