Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objímky v lustru

Dobrý den,

koupil jsem si do obýváku lustr, který má jen jednu E14 s omezení na 40W. Díky mléčnému krytu je mi to ale mále pro nedostatek světla. Chtěl jsem ji pomocí rozdvojky rozšířit na 2 objímky, ale takovou jsem našel pouze pro E27. Je teda možné převést přes redukci E14 na E27 a poté použít rozdvojku? Příjde mi to jako šílená nastavba, která nemusí dopadnout dobře, proto se ptám na Váš názor. Taky je poté potřeba, aby se případné dvě žárovky udržely na součtu 40W? A jedna bonusová - našel jsem i roztrojku (E27 -> 3x E27)...?

Děkuji za rady,
tik.tak.cz

loading...

Luster s jednou baňou zo skla, iba na jednu žiarovku E14 /230V/50Hz, však to je akurát tak na hajzel 1x1m vhodné.

Luster musí mať viac baní na 40W E14?

V tom prípade tam vraz LED svíčky E14 s max. výkonom, teplá biela 3000K, tuším 8W sú na trhu. Sú rozmerovo identické od kontaktu fázy po špičku skla, ale majú lepších lúmenov v sebe zakliatych.

Sviečky, klasika E14 LED sú iba 7W, potom 12W E14 má ju za 100W s vláknom, pritom nehreje a ušetríš majland.

https://www.smdledziarovky.sk/led.ziarovky/e14.maly.zavit/kukurica/led.ziarovka.12w.tepla.biela.smd2835.e14

ako kukám, sú LED E14 sviečky teplé aj 8W
https://www.smdledziarovky.sk/led.ziarovky/e14.maly.zavit/sviecka/stmievatelna.led.ziarovka.8w.neutralna.biela.smd2835.e14

https://www.smdledziarovky.sk/led.ziarovky/e14.maly.zavit/kukurica/led.ziarovka.12w.tepla.biela.smd2835.e14

máš ju za 100W žiarovku.

To, ako fakt si spokojným vlastníkom stropného lustra s jedným bodom žiarenia? Však je to nepríjemné, vrhá tieň z jedného bodu. Však budeš po byte škobrtať, ešte zakopneš o psa na podlahe a rozbiješ si zobák. Ja mám nad pracovným stolom LED pás 100cm dlhý dvomi radmi za sebou, prekrytý tienidlom v zornom poli, aby sa mi netvorili na stole tiene.

Stropný luster mám tiež na sviečky E14, ale je v jedálni na stolom osem ramenný. http://www.fireflyshop.sk/fotky500/fotos/garda_5790711.jpg

Síce v hale mám dva lustre nezávisle spínané, tzv. medúzy z žíhaného metalu, len na jednu E27 kde sú 30W špirálové žiarivky situované pod sklom.

https://italiandesignstudio.azureedge.net/image/cache/catalog/images/products/2017/01/417067-23f682429d4ef451379bea08305f3c5d-278x278.jpg

good for you. ;-)

mě jedno světlo nevadí, proto jsem neměl problém s koupí, ale nedostatečná zářivost je mým problémem. Ta žárovka vypadá slibně, kouknu ještě na ní, ale raději bych pro zvýšení zářivosti šel cestou rozdvojky, kterou ale na E14 nemůžu najít

V tom prípade musíš kombinovať s takouto alternatívou dvoch do seba zasunutých xindlov, z E14 na závit porcelánovej rozdvojky 2xE27. Iná cesta niet, ak ti to nevleze do bane, budeš to mať v lustre na vzhľad, ako na stavenisku. Kde-tu nejaká žiarovka navyše, len nech murári vidia pod novou dekou.

http://www.ziarovky.eu/wp-content/uploads/2015/01/Kvalitn%C3%BD-adapt%C3%A9r-E14-E27-ktor%C3%BD-zmen%C3%AD-z%C3%A1vit-E14-na-z%C3%A1vit-E27.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPdOsUxy4df0MCm5R965oeI5F5MwHs1ahBSQyAgOIdo7yCFRLs

V pohode, objímka nie je určená k príkonu 40W, ale iba ako odporučenie k odvedeniu sálavého tepla z vlákna žiarovky. Mohla by ti praskúť baňa krytu skla z vysokého tepla v prípade 60W sviečky E14 alebo by sa začať taviť cín na kontakte, pripekať izolácia na kábloch v objímke apod. divy-divúce medzi nebom a zemou. Záleží, aký je priestor v bani a či má kryt odvetranie sálavého tepla.

Objímka vo voľnom priestore unesie s kľudom záťaž 500W žiarovku, len či máš na 500W lampu dostatočne dimenzovanú kabeláž v stene, aby sa neprehrievala ak je z hliny prípadne nejaký oxid v krabiciach pod skrutkami doťahujúce v spojoch káble.