Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchle vypalovanie žiarovky v kupelni

Ahojte,
V kupelni sa mi veľmi často (cca každý mesiac) vypaluje žiarovka, je to čím dalej tym častejšie niekedy to bolo aj tak často no cca v pol ročných intervaloch, kupelna je viacmenej nova ma 4-5 rokov. Kde urobili stavebnici chybu ??? Stropne svetlo skorodovane nieje. Moze byt chyba v zlom kontakte ? Dufam ze nebude treba menit znova komplet rozvody.
Hoc je to kupelna nieje tam extra vysoka vlhkost, casto sa vetra a nevyuziva sa velmi casto.

vopred dakujem a prajem pekny den

loading...

1) Žárovkové vlákno "odhořívá" a tento jev je zpomalován materiálem vlákna, náplní baňky a ochlazováním povrchu. Možná proto výrobci stále zmenšují velikost baňky a hledají nejlevnější materiály pro vlákno i náplň baňky... Asi jsem odpověděl? :-/
2) Na každém svítidle je i údaj o maximálním příkonu světelného zdroje - nedávejte do 40W svítidla 60W žárovku - není ochlazována a její životnost je kratší, navíc hrozí poškození svítidla přehřátím.
3) Doporučuji použít nějakou kvalitnější LED žárovku s teplotou světla kolem 3000K ("teplá"). LEDka má v sobě regulátor napětí a proto do jisté míry eliminuje případné napěťové špičky.

Kupuj značkové žiarovky bez skrytého kurvítka. Dnes nevydržia prepätie 240V/50Hz ak si v blízkosti trafa.

Osobne som do kúpelky práskol na strop 15W LED, E27 závit, teplú bielu 3000K v cene za 3.9€ (možno nájdeš na nete lacnejšiu), ktorá je pod čírou zabrúsenou baňou zo skla a konštatujem, nemám problém. Tiež mi v poslednom čase tieto klasické šunty vypadávali, dokonca aj žiarivkové E27 25W s točenou žiarivkou do špirály, údajne vydržia 10.000hodín, mne prdali už po roku.

Tento xindel mi drží, zrejme prejdem postupne na LED ak sa osvedčia.
https://www.imao.sk/svietidlo/zdroje-ziarivky-ziarovky/ziarovky/ziarovka-led-15w-230v-e27-1300lm-tepla-biela-imao

Pritom LED nehrejú tak fest, ako E27 žiarivky, hoci sú zadeklované pod sklom, čo by sa nemalo.

- špatný kontakt v objímce může být v tichu slyšet.
- přepětí v síti výrazně zkracuje životnost klasických žárovek. spolu s kolísáním proudu při špatném kontaktu může být důvod, proč to odchází v jedné místnosti.
- u koupelny je to i způsob použití: pokud tam rodina x-krát za den přijde, rozsvítí, zhasne, těmi proudovými nárazy do studeného vlákna trpí žárovka nejvíc, je to až 10-násobek jmenovitého proudu.

protože se nevyplatí nechat svítit žárovku celou dobu co je domácnost vzhůru, je lepší osadit tam úspornou led žárovku, její vstupní měnič snad bude zapínání snášet líp.

Moze byt blby kontakt alebo nejake divne vedenia (napada ma ze prilis nizka impedancia vedenia hehe takze az moc dobre vedenie tiez nemusi byt idealne :D)
Ale moes mat nahovno ziarovky, skus osram alebo philips a viac ks z roznych obchodov kupene v roznom case, nech to neni nejaka posrata seria z madarska ci kde to robia po novom v rumunsku apod. Nekupuj noname vyhodne nabidky.