Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nechodící oběhové čerpadlo

Po prvním zatopení v krbových kamnech jsem vypnul čerpadlo (nové EASY-OMIS25-40 180mm)a při dalším zatopení se již čerpadlo nerozběhlo. Prý se "přilepilo". Nevím, jak ho zase rozhýbat a jak se v budoucnu podobné situaci vyhnout. Děkuji za radu.

Na plynovém kotli jsem měl taky "přilepené čerpadlo",párkrát jsem po něm poklepal dřevěným hranolkem a rozeběhlo se,ale to čerpadlo nejelo půl roku,jak dlouho nejede Vám?Já mám na krbových kamnech čerpadlo spínané termostatem,nemůže být chyba v něm ?