Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha s vytápěním

Podlahové kúrenie? Ale aké, čím, akým médiom budú nadájané? Vodou napojenou na teplovodnú sústavu do pôvodných radiátorov alebo elektrickým, odporovým káblom? http://www.topmatkurenie.sk/kurenie-vykurovanie/odporove-vykurovacie-kable/

V každom prípade je nutné plastové trubky s núteným obehom vody pevne fixovať na podkladovú, železnú rohož (priemer 6mm roxorov s priemyselne zavarenými okami 10x10cm), aby po zaliatí do polosuchej, betónovej zmesi, trubky nevyplávali na povrch, prípadne sa nerozhodili po podlahe širinou-marinou.
https://www.castav.sk/detail/kh20-150x150mm-hr-6mm/

V kúpeľni sa vinie had trubiek vo vzdielenosti každých 12-15cm od seba. (Osobne mám hada aj okolo vani, pod obrubou vane, zo spodku vani, takže si sadám na teplý okraj vane, nehrozia hemeroidy, podlahu mám na boso príjemnú, na 40°C vyhriatu v celej kúpelke.)

Na zaschnutý cementový poter (10dní) so zaliatym krytálom (plastové trubky s núteným obehom) sa bežnou cestou kladie, lepí, finálna dlažba, keramika, plastový vinyl, linoleum.

Detto pri odporových, elektrikou napájaných drátoch 230V zaliate v cementovom potere.

Kari, oceľovú rohož urezanú presne na mieru, polož na pôvodné podlahové dosky na nejaký izolant, pevný jednoliaty igelit, aby prípadná vlhkosť nespôsobila splesnenie dosiek. Pod igelit je vhodné položiť parozábranu, aby sa igelit nedotýkal priamo podkladových dosiek.

Podkladové dosky na ktorých bude podlahové kúrenie je vhodné najprv napenetrovať neriedeným fungicidom určeným do exteriéru s 10-ročným pôsobením proti plesni a hubám.
http://eshop.farbylakygds.sk/bochemit-plus--1kg_789.html?PHPSESSID=4cc930e5290c323350a949684ba49137

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny