Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poistný ventil boiler

Zdravim. Mám jednu otázku. Pred bojlerom mám nainštalovaný poistný ventil slovarm te-1847 a robil som kontrolu funkcie tak som pootocil tým vrchom doľava (voda vytiekla cez odpad) namiesto doprava. Mohol som ho týmto nejako poškodiť ?

Poistný ventil predsa má tak fungovať. K čomu by bol, keby pretlaková voda odtekala kamsi doprava? Pootočením prekonáš pružinu nastavenú na určitý pretlak a tým si overíš funkciu. Pokiaľ je v pretlakovom ventile zabudovaná aj spätná klapka, tak na ňu nemá pootáčanie žiaden vplyv.

Doplňujem: Asi som zle pochopil otázku. Ty si zrejme otočil doľava, namiesto doprava. Ak sa to dalo a nič neprasklo, tak je to úplne v poriadku.

Vdaka za odpoved. Snad to je ok. Kontrolu funkcie som robil preto lebo od zimy som to nekontroloval a v odpade (mam pod tym kybel) nebola ani kvapka vody z poistného ventilu. Vodu zohrievam na 40 stupnov pred poistnym je reduktor tlaku.