Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Renovace starší zámkové betonové dlažby

Zdědil jsem starší rodinný dům včetně vydlážděného dvora 25x10m -šedá zámková betonová dlažba,stáří přes 20let.Spáry mezi dlaždicemi jsou silně prorostlé náletovou travou a zašedlé.Jak plochu očistit od náletu ?RONDAPEM nebo Wapkou?jaký použít písek na zasypání spar-musí být QUARZ písek nebo stačí ,,bílý" betoňák?Prosím o Vaše praktické rady.Děkuji

Postupně použít herbicid (lepší než Rondap je nějaký starší totální herbicid, který funguje tak, že ničí kořeny, jestli se ještě dá takový koupit, rondap musí působit přes listy a na tyhle drobné plevele není moc účinný), až herbicid zafunguje a rostliny uschnou, tak použít wapku, případně mechanicky odstranit větší trsy plevele. Zamést, nechat uschnout a spáry vyplnit jemným pískem - stačí i prosátý betoňák, ten bílý stejně dlouho bílý nezůstane.

Kup si v Mercata Třebíč Glyfogan Extra (levnější Roundup se stejnou účinnou složkou glyfosat 480g/l), litr Ti asi bude stacit, ja beru 5 litrový kanystry :-)

Namichej mnamku s dvojnásobnou koncentraci, nez uvádějí, a postříkej to tím. At aspoň 24 hodin pote neprsi.

Pak to po třech týdnech prejed tvrdým rejzovym kostetem a vymel pryč zbytky uschle trávy i s mrtvými kořeny.

Zapiskuj ostrým jemným suchým pískem a kostetem.

Trávu hlavně pred roundupem nesekej/nezkracuj, vstřebává se to do kořenu přes listy

Wapku v žádném případě nepouzivej, stávající zbytky písku by se vyplavily do podloží a dlazba se ti zprohejba !