Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zalévání obarvenou vodou od barvy na fasádu

Ahoj milí rádci,

Pavel opravil baráček, namaloval ho a použité štětky s válečkama vypláchl ve všech sudech s dešťovou vodou. Povídá, že to ničemu nevadí a hodlá s tím dále zalévat skleník.

Má pravdu, že to ničemu nevadí? Nebo nemám konzumovat dobroty ze skleníku?

Děkuji za odpověď

Staré zásoby farby z Černobylu?

Bežná farba na latexových základoch či prísadami Duvilaxu nevadí, možno plácal fasádu prifarbeným vápenným mliekom. Lebo míniové či "olovené" farby určené na železo by nemali na fasáde význam, resp. sa roky nevyrábajú ani tieto.

vodou rieditelné farby sa obvykle v pôde rozložia alebo absorbujú inými zlúčeninami prítomnými v zemine,nerozpuatné zbytky zostanú v zemine a ani rastliny ich do seba nebudú mať ako nacucnúť,takže v podstate nijako vážne neovplyvnia "škodlivosť" samotných častí,ktoré neskôr budú použité na konzumáciu...titánová a olovená beloba sa v súčasnosti už desaťročia nevyrába a v zmesiach určených na malovanie sa nevyskytuje,tieto druhy farieb znamenali v minulosti vážne nebezpečenstvo-jednalo sa o kumulatívne jedy a z tohto dôvodu bolo ich používanie a výroba zakázané,z dnešných nebezpečných a zdraviu škodlivých farieb zostali len farby anilínové,farby na báze pikrovej žltej,metyloranže a podobné,ale tie sa za normálnych okolností nepoužívajú vo výrobkoch,ktoré slúžia ako interiérové a fasádové farby.......zbytky farieb ako také sú skôr nebezpečné pre živočíchy,ktoré sa nimi buď "zalepia" alebo otrávia ešte navyprchanými rozpúšťadlami,to môže za určitých podmienok znamenať zdravotné riziko aj pre človeka,ale to,čo už prejde do rastlín z nejakých v pôde rozložených zbytkov spravidla už neznamená žiadne riziko,samozrejme všetko závisí aj od toho,čo už tu bolo spomenuté predtým,záleží o aké farby sa jednalo pri nátere fasády,pokial to bola nejaká riedidlom rieditelná syntetika,môže to znehodnotiť na určitý čas rastliny určené na konzum......