Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna rozvodů - VW Golf V

V zimě jsem kupoval Golfa 1.4 16V po tátovi, teď jsem tam nechával měnit rozvody, olej s filtrem, vzudchový filtr.... Z eshopu jsem objednal tuto rozvodovou sadu 700040, kdy mi jeden kámoš mechanik řekl, že pumpa není potřeba. Dnes mi ale mechanik, který mi výměnu dělá, volal, že ta sada není úplná, že by byla potřeba i vodní pumpa a nějaká další kladka s řemenem.
Poradíte, zda stačí nějak doobjednat ty zbývající komponenty, případně jak poznat sadu, která je opravdu kompletní? Nejsem příliš technicky zdatný a v popisku zboží většinou nic není :-(:-/

K tomu dodatečný dotaz. Auto má najeto cca 120600 km a rozvody se mění poprvé. Je to hodně velký risk, pokud s ním najedu ještě dalších pár stovek km, než se ty rozvody vymění ?

Určitě raději ještě jezdi, našetři na pumpu a pak to nech vyměnit celé.
Pár stovek klidně nalítat můžeš, klidně i pár tisíc..... je téměř nulová šance že by se něco stalo.... Jezdí mezi námi auta co mají na jedněch rozvodech nalítané 300tis km a jezdí, protože auto se prodává a každý prodejce řekne že rozvody měnil... a kupující tomu radostně uvěří :-)
Pumpu nech vyměnit určitě taky, dá se to i bez toho, ale je velká šance, že třeba po 50tis km na nových rozvodech se pumpa posere a rozvody budou muset znova dolů, to znamená zaplatíš 2x víc za práci.... Proto se to mění vše ať je klid.

Vodní pumpa se mění s rozvodama. Když ji nevyměníš, může se stát, že po vložení nové sady rozvodů se to celý dotáhne a pumpa začne chcát. A budeš to dělat znova. Dokup pumpu.
Pár tisíc km nahoru dolů, to číslo v papírech je jen číslo, nikoliv fyzická hranice výdrže. Určitě můžeš ještě jezdit.

Stačí sem napsat kód motoru a výkon.Pak se dopátráme víc.
Každopádně se vždy dělá i vodní pumpa, protože bývá součástí rozvodů.Pokud máš rozvody na 120 tisíc, tak bych vůbec o výměně vodní pumpy nepřemýšlel.Ideálně koupit originál, protože ty levný začnou téct dříve, než skončí životnost rozvodů.Pak budeš platit další práci za pitomou výměnu pumpy, jako by ti dělali rozvody, protože práce je to stejná:))

Mám Volvo a to dávalo jen pumpu Aisin.Ta stojí dvakrát víc jako rozvody.Ale práci stejně musím zaplatit.Takže proto jsem dal original.