Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škoda Roomster 1.4 B záhadný zvuk od predných kolies

Začal by som tým že som navštívil servis a nezistili mi nič čo by mohlo spôsobovať zvuk. Všetko skontrolovali a údajne je všetko v poriadku , ale keď mám ten zvuk tak určite nie. Auto bolo napojené aj na diagnostiku a všetko je v poriadku takže to bude mechanického pôvodu.

Keď naštartujem auto tak je všetko v poriadku. Akonáhle sa rozbehnem , počujem šuchotavý zvuk od predu, nieje to ani buchot , rinčanie ale ako keď sa šúcha niečo kovové. Keď idem rýchlejšie tak je to ešte horšie , ALE iba pri pridávaní plynu. Keď mám zošliapnutú spojku , tak ten zvuk nieje počuť, akonáhle zaradím , hneď počujem šuchot. Keď mám zaradené a nestojím na plyne tak je všetko v poriadku, iba keď pridám. Skúsil som zmeniť disky, zvuk bol rovnaký. Brzdové platničky a kotúče boli menené pred 2 týždnami , v domnienke že ten zvuk je odtiaľ, ale nezlepšilo sa nič a neviem sám prísť a ani servis nato čím by to mohlo byť.

auto bolo na dviháku, bol som priamo u toho ako predo mnou kontroloval vôlu a všetko bolo pevné , na kinetickych klboch vsetko suche, guma nepopraskaná, totiž som mal najprv tam podozrenie, ale vyvrátil mi to. Mám veľké podozrenie na niektoré ložiská prípadne spojka, prevodovka, len sa modlím aby to nebolo niečo závažné.