Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvětrání koupelny

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat na váš názor na odvětrání koupelny..

Částečně chci využít menší průduch ve stavebnicovém systému komínu - tam jsem dal šedé novodurové trubky o pr. 75 mm a délce cca 3 m (větší průměr se tam nevešel). Další asi 2 m potrubí bude vodorovně, poté redukce 100/75 a nakonec ventilátor. Ventilátor asi dám pr. 100 mm (průtok cca 98 m3/h) doplněný o žaluzie. Dále tam bude 1ks 90 st. koleno a 1ks 60 st. koleno.

Myslíte, že má smysl tu vodorovnou část potrubí o délce cca 2 m nahradit průměrem 100 mm (místo 75 mm) a zredukovat ho až těsně před komínem? Jde mě především o tlakové ztráty v potrubí. S malým průměrem v komínu bohužel nic neudělám.

Děkuji za názory, rady.

M.

Ten úsek rúry o priemere 100 mm síce neprispeje podstatným dielom k zníženiu odporu proti prúdeniu vzduchu, ale je tam veľmi žiadaný ako prispôsobenie k ventilátoru. Na prispôsobenie 100/75 rozhodne použi kupovanú redukciu - je dôležité, aby sa priemer zmenil plynule.