Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akumulačky, stykače a rozvodnice

Situace:
Byt, 3x akumulačky, 1x boiler.

Řeším (zbytečně?) oteplení rozvodnice:

Otázky:
- lze jedním třífáz. stykačem spínat např. dvoje akumulačky, nebo každé musí mít svůj stykač?
- lze současně spínat boiler pomocí použití jedné fáze z akumulačkového stykače?
- jaký tepelný výkon má třífáz. stykač ve srovnání s běžným třífáz. jističem?
- viz předchozí otázka, když budou v rozvodnici 3 x třífázový stykač(akumulačky) + 1x jednofázový(boiler), kolik volných pozic v rozvodnici musím nechat aby se nepřehřívala? Nebo zbytečné obavy?
- mohou se stykače a jističe na DIN liště dávat hned vedle sebe?
- stačí mi v plastové krabici pod omítkou (konkrétně OEZ RZG-Z-2S40 rzg%20(rzg)_cz_sk.pdf
str.5 (15) - udávají ztrátový výkon 41W) na 40pozic nechat 6 volných?
- kvůli problémům s oteplením předpokládám rozvodnici zazdít (zasádrovat), nikoli zapěnovat, nebo je to jedno..?

Děkuji předem!

Co jsem tak koukal, tak vykon stykacu se pohybuje 1 az 6W, podle zvolenyho typu. Bezne se sazej na listu spolu s jisticema a libi se mi, kdyz je jistic prvku vedle stykace, kterej ho ovlada. Imho spinani povicero akumulacek jednim stykacem by z hlediska predpisu nijak nevadilo(pokud to samozrejme ten stykac ustoji co do proudu), ale "pocitove" se mi to moc nelibi, snad jenom kdyby byli treba v jedny mistnosti. Spinat soucasne i 1f boiler me neprijde prilis dobrej napad, uz jenom proto, ze bude mit i samostatny jisteni - byt vymyslet to jde.

Tak jsem stykače koupil.

Na obalu úzkého (jednofázového, jednu pozici zabírá) je doporučovací obrázek, krátce: 3 vedle sebe, pak půl pozice mezera, atd.
V případě vyšší okolní teploty než 40° pak dva vedle sebe a půl pozice mezera.

Na širším (2 pozice zabírajícím třífázovém) nic takového není, takže se domnívám že se dají štosovat bez mezer, ale stejně mezi nima bude ve skříni třífázový jistič, takže asi v pohodě.

Pak jsem se taky na jednom odkazu dočetl, že když stykač přitáhne, tak proudový odběr významně klesne (oproti nepřitaženému relátku), tak i to mě ujišťuje, že to nemám řešit.

Díky.

Kdyby snad měl i Mirektatra k původnímu dotazu něco k doplnění (nebo i další), bylo by príma.

Předpokládám, že nejdřív jdou v rozvodnici fáze na stykače, až pak přes jističe do akumulaček?
A cívky stykačů se jistí jedním společným B2A jističem?

Hmm, stykače nedávat pokud možno vedle chrániče, to mě nenapadlo, ale je fakt že ta cívka stykače nějaké magnetické pole kolem sebe asi dělá.

A jistič samozřejmě před stykač, to mi nedošlo původně, už jenom kvůli snadnější případné výměně stykače (když bzučí moc nebo se upálí kontakty).

Každou připomínku vítám, díky.

A další dotaz:
Nestěhoval jste někdo někdy akumulačky? To se asi musí před tím ta vyzdívka opatrně vyndat a odnosit po kouskách? protože si nedovedu představit tu 200kg (+-) hrůzu stěhovat najednou...
Někde jsem vygoogloval návod, z kterého plyne že akumulačky odborně sestaví firma až na místě - takže podobně při přesunu, stěhování?