Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké vložky do komínu

dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat ohledně vložek do komínu.
Komín by byl postavený s komínových tvarovek, otázka je co dát dovnitř za vložku.
Zda tam dát izostatickou vložku bez izolace a nebo nerezovou s izolací.
Moc se v tom nevyznám, jen vím že izostatická vydrží déle, pokud ale praskne musí se vyvložkovat nerezem, tím se ale sníží průměr.
Zatím co nerez mohu vyměnit kdykoli.
Ke komínu bude připojena krbová vložka , palivo dřevo, průměr komínu 200mm.
Děku za každý názor

dekuji,
samozrejme budu topit pouze drevem, me bylo receno kdyz tam zatopim rychleji do mokreho nebo zmrzleho komina s izostatickou vlozkou tak mi praskne, samozrejme se budu snazit topit normalne ale clovek nikdy nevi, ten nerez by to vyresil, a hlavne u nerezu je vymena bezproblemova.
díky